ŞIRNAK SOSYAL GÜVENLİK KURUMU PERSONELLERİNE VE MAHALLE MUHTARLARINA YÖNELİK "KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ" VERİLDİ

Konferans salonumuzda Şırnak Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü personellerine ve Şırnak Merkez ve bağlı köy, belde Mahalle Muhtarlarına yönelik "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi" verildi.
​ 
​ "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2016-2020'nin "Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak" hedefi kapsamında "Kadına Yönelik Şiddet konusunda hizmet sunan tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine ve kamuoyuna yönelik olarak seminer, atölye çalışması vb. etkinliklerin işbirliği içerisinde düzenlenmesi" faaliyetine yer verilmektedir. Söz konusu faaliyetin gerçekleşmesine yönelik kamu personelinin Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda bilgi ve farkındalığının arttırılması amacıyla bakanlığımız koordinasyonunda 2018 yılı içerisinde kurum ve kuruluşlarda görev yapan kamu görevlilerine yönelik "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerleri" gerçekleştirilecektir.