İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUZAFFER AKÇAM'IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, insanca çalışma koşulları için, canları pahasına mücadele vermiş kadınların anısına kutlanan bir gündür.
Ne mutlu bize ki, hep birlikte, kadınlarımızın, annelerimizin, kız kardeşlerimizin eğitim, sağlık, hukuk, ekonomi, istihdam, siyaset alanlarında güçlenmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz.
'Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların, gücünü kullanılmaksızın refaha ulaşılabilmek ve sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlamak mümkün değildir,' anlayışıyla kız çocuklarımız ve kadınlarımız için toplumsal hayatın her alanında fırsat eşitliğini sağlamak ve kız çocuklarına ve kadınlara yönelik ayrımcılık içeren her türlü uygulamanın ortadan kaldırılması için yüreğimizi ortaya koyduk.
Ülkemizin kalkınması için, öncelikle, gündemimizden silmemiz gereken bir konu ise, toplumsal bir sorun olarak kabul ettiğimiz, kadına yönelik şiddettir. Bizim için en kutsal saydığımız, yuvalarımızda ailelerimizin huzurunu tehdit eden 'şiddet' gibi bir olgudan bir an önce arınmamız gerektiği bilinciyle,
'Şiddete karşı sıfır tolerans' diyoruz.
21. yüzyılın Türkiye'sini inşa etmek için, erkek çocuklarımızla kız çocuklarımız, kadınlarımızla erkeklerimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin, hep birlikte, el ele verip çalışmalıyız.
Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.
              
                                                                                                                                                                                      Muzaffer AKÇAM
                                                                                                                                                                        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü