İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUZAFFER AKÇAM'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

   Bugün, “Hürriyet ve İstiklal Benim Karakterimdir.” Diyerek, Milli Mücadeleyi başlatan, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından “Gazi”lik unvanının tevcih edildiği müstesna bir gündür.
 Anadolu halkının ölüm-kalım savaşı vererek kazandığı Sakarya Meydan Muharebesi, küllerinden yeniden doğan bir milletin şahlanışı olmuş, dünyanın hâkim güçlerine karşı aziz milletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ay yıldızlı bayrağıyla sonsuza dek sürecek varlığını, ortaya koymuştur. 
  Gösterilen vatanperverlik ve üstün cesaretle kazanılan Şehitlik ve Gazilik unvanları, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinin teminatı olarak nesilden nesile aktarılacak en kutsal manevi değerlerimizin başında gelmektedir.
    Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Vatan ve Millet için her şeyini feda eden harp malulü ve gaziler canlı birer abidedir. Onlar için ne yapılsa azdır.”Sözleri ile gazilerimize olan minnet duygusunu ifade etmişlerdir.
  Şehit ve Gazilerimiz, bizlerin bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir.
   Yüce Allah’ın bizlere verdiği sarsılmaz inanç, şanlı tarihimizden aldığımız güç ve damarlarımızda dolaşan asil kandaki cesaretle Şehit ve Gazilerimizin bizlere mirası olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet bu varlığını sürdürecektir.
   19 Eylül; Kurtuluş Savaşımızda, Antep Savunmasında, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan Mehmetçiklerimiz, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminde Gazi olan 2.194 kahraman insanımız ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletinin bölünmez bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis ve sivil bütün malûl Gazilerimizin onur günüdür.
    Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı direnişiyle Kurtuluş Savaşımıza kıvılcım olan Gazi Şehrimizin adaşı Gazilerimizden ebedi hayata erenleri rahmetle, hayatta bulunan Gazilerimizi saygı ve şükranla selamlıyorum. 
  Canları pahasına Gazilik onuruyla hayatlarını sürdüren Kahraman Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.
 
                                                                                                                                                                     Muzaffer AKÇAM
                                                                                                                                                        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü