8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

             “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle İl Müdürlüğümüzce düzenlenen organizasyona İl Müdürümüz Sayın Muzaffer AKÇAM, İl Müdür Yardımcımız Sayın Nezir TATAR, Kuruluş Müdür Vekilimiz Sayın Ahmet ERGİN, Kadın Kolları Başkanımız Sayın Hatice ATAN, KAMER Başkanımız Sayın Gündüz AVCI,  değerli basın mensupları arkadaşlar ve çok sayıda kıymetli davetliler katılım sağladı.
İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda düzenlenen organizasyonda ilk olarak Kuruluş Müdür V. (Sosyal Çalışmacı) Sayın Ahmet ERGİN’in günün önem ve anlamına ilişkin ‘’8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Tarihçesi’’ adlı sunumunu sundu. Ardından ‘’Her bir Kadının ayrı bir dünya olduğunu anlatan’’ ‘’ANLADIM Kİ’’ konulu Kısa Film gösterimi izlendi. İl Müdürlüğümüz Emekçi Kadın çalışanlarımızdan Sayın Gülsüm DERELİ çalışmanın verdiği güçlükle ayakta durmanın önemini vurguladı.
İl Müdürlüğümüz tarafından Yılın Kadını seçilen Sayın NAZİFE ÜRPER’in ‘’BİZİM HİKAYEMİZ’’ adlı yaşam öyküsü paylaşıldı.
Kurumumuz Sosyal Ekonomik Destek Hizmetince desteklenen ayrıca İl Müdürlüğümüzce ‘’Yılın Kadını’’ seçilen Sayın Nazife ÜRPER ve Koruyu Aile Hizmetimizce desteklenen Sayın Sakine ERGİN’e ‘’Teşekkür Plaketi’’ ve ‘’Çeyrek Altın’’ İl Müdürümüz Sayın Muzaffer AKÇAM, İl Müdür Yardımcımız Sayın Nezir TATAR, Kadın Kolları Başkanımız Sayın Hatice ATAN ve KAMER Başkanımız Sayın Gündüz AVCI tarafından İl Müdürlüğümüz adına kendilerine armağanları takdim edildi.

Program Sonunda ‘’Kadın=Güç’’ Kapanış Videosu yayınlandı.